Všem ludem, ouřadům i institucím v C a K mocnářství se na vědomost dává, že...

Švejk restaurant "Malostranská pivnice" se nachází v historickém centru Malé strany Na Kampě nedaleko Karlova mostu v blízkosti muzea France Kafky v ulici Cihelná 3, Praha 1.

Tato restaurace je proslulá nejen svou typickou českou atmosférou ve stylu staročeské pivnice, ale i svým "Plzeňským" pivem výtečné kvality tankového piva a tradiční českou i mezinárodní kuchyní.

s veškerou úctou, kolektiv Malostranské pivnice


  • Příjímáme platební karty / možnost platbou stravenkami
  • Restaurace nabízí 265 míst k sezení v hlavních prostorách restaurace
  • Wi-Fi zdarma v celém podniku
  • Velká letní zahrádka, vytápěná v zimních měsících
  • Tradiční staročeská kuchyně, mezinárodní pokrmy, hotová jídla celý den
  • Hovoříme anglicky, německy, rusky, italsky, španělsky
  • Živá hudba (harmonikář)
  • Zajišťujeme rezervace pro uzavřenou společnost, placení fakturou po domluvě, skupinové stravování a cateringové služby.
Historie domu

Dnešní objekt byl postaven na místě bývalé pohodnice, nebo-li rasovny. Pohodenská živnost vzniká v době středověku, kdy kromě odstraňování mršin měli pohodní na starosti chytání vzteklých a zbloudilých psů. Jejich řemeslo bylo často slučováno s výkonem hrdelního práva. Celý středověk byli kati a rasi označováni jako nečistí a neměli veškerá občanská práva. Nesměli například sloužit v armádě, nebo vykonávat veřejné úřady. Protože pohodenské a rasovské řemeslo byla řemesla spřízněná, byla obvykle vykonávána jednou rodinou, či příbuznými. Tato rodina pak vykonávala řemeslo rasovské jak na Starém Městě, tak i na Malé Straně. Nejstarší zmínka o domu byla zjištěna k roku 1664. Na sklonku první čtvrtiny 19. století byl objekt velmi zchátralý a v roce 1826 nařídil magistrát majitelce Marii Zířkové předložit do čtyř týdnů plán na jeho přestavbu. Nestalo se tak a Zířková, jíž hrozila nucená dražba, dům za 1.185 zlatých prodala Vincencu Kalivodovi a jeho manželce Anně. Z původního objektu zbyly jen fragmenty zdiva v jižním křídle. Nový dům stojí v korigované uliční čáře. Uliční průčelí domu je novoklasicistní, nepozoruhodné. 6. března roku 2002 je v domě otevřena Malostranská pivnice a začíná se tím psát zcela nová historie tohoto objektu.
Ocenění

Švejk restaurant Malostranská pivnice získala titul za 1. místo v průzkumu PUB GUIDE 2009, čímž získala titul restaurace roku 2009 v katalogu PUB GUIDE 2009. Tento průzkum je velice cenný, protože je sestaven na základě hlasování hostů více jak v 1 000 restauracích v České republice.

Švejk restaurant Malostranská pivnice získala titul za 1. místo v soutěži Nejlepší kuchyň roku 2009 podle hodnocení hostů v katalogu PUB GUIDE 2009.

Naše další provozovny:
U Vejvodů Švejk restaurnat U zeleného stromu Hotel Prague INN

Naše galerie

Přijměte pozvání na krátkou, ale zato chutnou, prohlídku naší restaurace. Cítíte tu lahodnou vůni?